Neden iletişime geçen tasarım?

 

 

 

Kafe, mağaza, butik ve dükkan tasarımı ciddi bir iştir. Şehirde gezen insanların dikkatini çekmek istersiniz. Peki hedef kitleye nasıl ulaşacaksınız? Dikkat çekici bir mağaza tasarımı aynı zamanda müşteriyle iletişime geçebilir mi? Bu yazıda Due project'in tasarımlarını yaparken kullandığı şehirde farkındalık yaratma ve mimari iletişim kavramlarından bazılarını bulabilirsiniz.

 

 

 

 Due project tarafından tasarlanan Mascioni Boutique Caffé

 

 

 

Hayata geçirilecek projenin veya konseptin, kişiye özel  veya kurumsal fark gözetmeksizin, amacına uygun geliştirilmesi gerekir. Mimari tasarımı teknik analiz ve diyagramlar kullanarak geliştirmek, mağazanızı iletişime geçen, müşteriye doğru mesajları veren bir karakter kazandırmaktadır.

 

 

Yatırımın amacı müşteriyle iletişimi başlatmaktır. Bu süreç başladıktan sonra hizmet kalitesi o yatırımın kaderini belirlemektedir.

 

Eğer hayata geçirmeyi düşündüğünüz kafe, mağaza, butik veya dükkan daha önce de aynı hizmeti veriyorsa eski müessese ile fark yaratmak isteyebilirsiniz. Ya da farkınızı iyice ortaya koymak için genel çevredeki bütün mağazalarla da fark yaratılabilir. Bu müşteriye net bir mesaj olacaktır. Ancak verdiğiniz hizmet de rakiplerinizden farklı öğeler barındırmalıdır. Mağazanın tasarımında ve sunulan hizmetteki farklılıklar, müşterinin sizi seçme nedenlerini oluşturmaktadır.

 

 

 

 

Farklı tasarımlı mağaza = Farklı mağaza = Farklı hizmet

 

 

Örneğin Mascioni Butik'te de farkını ortaya koymak isteyen bir anlayış, tasarıma yön vermiştir. Mağaza tasarımı, minibüs yolu üzerinde bulunan diğer butik ve mağazalardan ayırt edilebilen bir yapıya sahiptir.

 

 

Cephede ilk amaç, mağazayı kalabalık şehir dokusundan ayırmaktı. Siyah beyaz Mascioni logosu dikey biçimde ve belli bir ritimle butiğin ismini anıtsallaştırır. Kolonların etrafındaki vitrin cepheleri tropikal bitkileri yansıtan cam dekorasyonları ile donatılmıştır.

 

 

 

 Özel tasarlanmış sandalyeler, masalar ve korkuluklar dış mekanda müşteriye sıcak bir ortam yaratmaktadır.

 

 

 

Mascioni Boutique Caffé, İstanbul’un Anadolu yakasında Suadiye mevkinde bulunmaktadır. Projede Mascioni markasının logo tasarımının yanı sıra, butiğin genel yerleşim planı, vitrinler, kabinler ve dış kafe bölümü de tasarlanmıştır. Due project bir yatırımı a'dan z'ye projelendiren ve yön veren bir mimarlık ofisidir.

 

 

Proje geliştirmek yatırımınızı daha verimli kullanmanızı sağlar. Özellikle düşük bütçeli girişimcilerin sıkca mağaza kapattıklarına şahit olmuşsunuzdur. Bu gibi durumların önüne geçmek için müşteriyle iletişime geçen, mesajlar veren, markanın amaçlarına uygun tasarımlar yapmak gerekir. Yatırımınızı profesyonelce kullanmak için profesyonel bir mimarlık ofisiyle çalışmalısınız.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Diğer yazıları görüntülemek için tıklayınız...
Copyright © Dueproject 2019, adres: Bağdat Caddesi no:95/6 Kadıköy/İstanbul,  email: info@dueproject.com​,  tel: +90216 345 0 678