Otel mimarisi

 

 

 

 

 

Mountain Resort, Azerbeycan’ın Bakü şehrine 250 kilometre uzaklıkta, güneyinde Sakit Gölü, kuzeyinde Şamaxı dağları ile çevrili alana tasarlanmış bir projedir. Tasarımın amacı çevresine uyum sağlayan, aynı zamanda modern ve çağdaş mimari öğeleri barındıran bir otel ortaya çıkartmaktır. Bu doğrultuda, sürecini etkileyen  faktörler, doğal peyzaj, topoğrafya eğrileri ve mevcut yapılardır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm bunlar birer veri olarak dikkate alıp, mimari tasarıma dahil edilmiştir.Tanımladığımız bu veriler arazi ve yakın çevresi için salt bir mimari proje üretmenin ötesinde, yerine ait olma düşüncesiyle,mimari yapının doğal bir peyzajın parçası olarak kendini ifade etmesini sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

Yassı dağların soyutlaştırılmış formu ile göl çevresi mimarinin  sentezi otel volümünü oluşturmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Mountain Resort,  topoğrafya çizgilerinden yükselen ortak alan 3 farklı seviyede organize edilmiştir.

 

 

 

 

 

Doğal peyzaj ve yapay peyzajın birbirine bütünleşmesinden  meydana gelen 120.000 metreküp bu hacim, avlu etrafında organize edilmiştir ve bünyesinde, alışveriş merkezi, restoranlar, kafeler, spa, olimpik havuz, spor salonu ve otopark   bulundurmaktadır. Şamaxı dağlarının ritmine uyum sağlayan ve 3 bloktan oluşan 100 odalı otel kompleksi, zeminden yükselen çatı sistemleri ve sıra dağları andıran formuyla, kayak sporlarına elverişli bir biçimde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

Otel odaları göl manzarasına göre konumlandırılmıştır.

 

 

 

 

 

 

Due project'in bu projesini  beğendiyseniz paylaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Diğer yazıları görüntülemek için tıklayınız...
Copyright © Dueproject 2019, adres: Bağdat Caddesi no:95/6 Kadıköy/İstanbul,  email: info@dueproject.com​,  tel: +90216 345 0 678